Türk PDR Derneği İzmir Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

Türk PDR Derneği İzmir Şubesi olağan genel kurul duyurusu

Bilindiği üzere Türk PDR Derneği tüzüğünün değişmesiyle birlikte 2019 yılı Haziran ayı içerisinde şubeler olağan genel kurul ve seçim sürecine girmişlerdir. 

Türk PDR Derneği İzmir Şube olarak aynı süreç içerisindeyiz. 

İçinde bulunduğumuz süreci genel merkezimizle istişare içerisinde geçirdik ve ilk genel kurulumuzu  14.06.2019 tarihinde, çoğunluğun sağlanamaması halinde 19.06.2019 tarihinde yapmak üzere duyurularımızı sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık. Belirtilen ilk tarihte gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurula yönetim kurulu üyeleri dışında katılım olmamıştır. Sonraki süreç içerisinde genel merkezimizin açıklamaları ve hatırlatmaları ile ilk duyurumuzda belirttiğimiz 2. tarihin uygun olmadığını farkettik ancak duyuru metnimizde ilk genel kurul çağrı bilgisinin yer alması ve 2. genel kurulun yapılıp yapılamayacağının kesin olmaması sebepleriyle değişikliğe gitmedik. 

Yeterli çoğunluğun sağlanamadığı ilk genel kurul sonrası çoğunluk aranmaksızın yapılacak  ikinci genel kurulun 21.06.2019 Cuma günü, saat 12.00’de İzmir Demokrasi Üniversitesinde yapılacak şekilde belirledik. 

Süreç içerisinde tarih ve saati belirlerken bayram tatili, okullarda çalışan psikolojik danışmanların seminer döneminin ikinci haftasını İzmir dışında geçirmeleri ihtimallerinide göz önüne aldık. 

Tüm değerlendirmelerimiz ve çalışmalarımız sonunda 19.06.2019 tarihinde (bugün) sizlerle sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile tarih, saat ve yer bilgisini paylaştık.

Üyelerimizin ve meslektaşlarımızın gördüğü üzerine bugünkü duyuru metnimizi çok kısa bir süre sonra kaldırmak zorunda kaldık. Çünkü, geniş katılımlı olmasını planladığımız ikinci olağan genel kurul toplantımız ile ilgili yeni bir engelleme girişiminin bilgisini aldık.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İzmir Şube olarak demokrasinin gereği olan yüksek katılımlı bir genel kurul için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ancak farkettik ki bizim gibi düşünmeyen, hazırlıklarımızla ilgili bilgi sahibi olmayan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, bilgi sahibi olup geniş katılımlı bir genel kurul istemeyen, kişi ve kişilerin girişimleriyle genel kurul sürecimizin sabote edilmeye çalışıldığı ortadadır.

Genel kurulumuzu demokratik bir ortamda gerçekleştirmemizi engellemeye yönelik tüm girişimlere rağmen olağan genel kurulumuzu belirttiğimiz tarih olan 21.06.2019 Cuma aşağıda ayrıntıları yazılı olan yer ve saatte yapacağız. 

Tarih: 21.06.2019 Cuma
Saat: 18.00
Yer: Dumlupınar mahallesi Erdem caddesi no: 71 Buca/İZMİR (Özel Dokuz Eylül Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi)

Tüm üyelerimiz davetlidir

Türk PDR Derneği İzmir Şube Yönetim Kuru